Best Basketbol Galibiyet

Liglerde Haftanın Panoraması (29 Aralık – 4 Ocak)

Best Basketbol takımları 29 Aralık – 4 Ocak haftasında 6 karşılaşmaya çıktı. İşte oynanan maçlar ve sporcularımızın performansları…

HAFTAYA GELİŞİM LİGİ’NDE U11 VE U12 GALİBİYETLERİYLE BAŞLADIK

29 Aralık’ta U11 ve U12 takımlarımız Gelişim Ligi’nde sahaya çıktı.

Gelişim Ligi U11 Mavi A Grubu’nda yer alan takımımız, Bahçeşehir İhtisas Spor Kulübü ile karşı karşıya geldiği mücadeleyi 47-29 galip tamamlayarak ligde 3’te 3 yaptı.

Maçın başında rakibine üstünlük sağlayan Best, ilk çeyreği 10-3 önde tamamladı. İkinci çeyrekte tempo artarken Bahçeşehir ekibi farkı azaltmayı başardı. Devre arasına Best Basketbol 3 sayı farkla 22-19 önde girdi. İkinci yarıda oyunun üstünlüğünü eline alan Best Basketbol, farkı artırmaya başladı. Son çeyreğe 37-23’lük skorla önde giren Bahçelievler ekibi, karşılaşmayı da 47-29 kazanarak ligde üst üste üçüncü maçından da galip ayrıldı.

Gelişim Ligi U12 Beyaz A Grubu’nda yer alan takımımız ise Bahçeşehir Yıldızları ile karşılaştığı mücadeleyi 43-22 galip tamamladı.

Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ilk çeyreği 8-8 eşitlikle geçildi. Best Basketbol ikinci çeyrekten itibaren rakibine üstünlük sağlayarak öne geçti ve farkı da artırmaya başladı. Devre arasına girilirken 23-11’lik skorla önde olan taraf Best Basketbol’du. Üçüncü çeyrekte Bahçeşehir Yıldızları skor üretimini artırsa da farkı kapatmayı başaramadı ve son çeyreğe de 35-20 önde giren Bahçelievler ekibi, sahadan 43-22’lik skorla galip ayrılarak ligdeki üçüncü maçında ikinci galibiyetini aldı.

 

 

U13 TAKIMI GELİŞİM LİGİ’NDE 3’TE 3 YAPTI

Gelişim Ligi’nde üçüncü maçına çıkan U13 Takımımız, rakibini 41-36 mağlup ederek ligde üst üste üçüncü galibiyetini elde etti.

30 Aralık Pazar günü Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan Gelişim Ligi U13 Beyaz A Grubu mücadelesinde Best Basketbol ile Babaeskispor takımları karşı karşıya geldi. Gruptaki ilk iki maçından galibiyetlerle ayrılan Best Basketbol, Babaeskispor karşısında da 41-36’lık skorla galibiyete ulaştı.

Grupta daha önce Bahçeşehir Yıldızları ve UPS’yi mağlup eden Bahçelievler ekibi, bu sonuçla birlikte ligde 3’te 3 yapmış oldu ve puanını 6’ya yükseltti.

U18 TAKIMIMIZ AKADEMİ LİG’DE İLK KEZ KAYBETTİ

Akademi Lig’de üçüncü maçına çıkan U18 Takımımız, rakibi İstanbul Vardar’a 39-36 mağlup olarak ligdeki ilk yenilgisini aldı. Ligdeki ilk iki maçında Çatalca Muratbey ve EMSK Marmaris’i mağlup eden takımımız, 5 puanla grubunda ikinci sırada yer aldı.

U11 TAKIMIMIZ UNİMİNİCUP’TA İLK KEZ KAYBETTİ

Uniminicup’ta Mimar Sinan Koleji ile karşılaşan U11 Takımımız, rakibine 44-39 mağlup olarak bu sezon ilk yenilgisini aldı.

4 Ocak Cuma günü İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Best Basketbol ile Mimar Sinan Koleji takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Mimar Sinan Koleji 44-39 kazanırken Best’e ilk yenilgisini yaşatmış oldu.

Maçın çekişmeli geçen ilk çeyreğinin sonunda 15-12’lik üstünlüğü yakalayan Mimar Sinan Koleji, ikinci çeyrekte farkı biraz artırarak devre arasına 28-20 önde girdi. Best Basketbol ikinci yarıda oyundan düşmeyerek mücadelesini devam ettirdi ve son çeyrekte de farkı kapatmaya başladı ancak maç sonunda kazanan taraf Mimar Sinan Koleji oldu.

Geçen haftanın panoraması için tıklayınız…

Maç haberlerimiz altyapibasket.com’da da yayınlanmaktadır…