Best Basketbol Galibiyet

Best Basketbol Takımlarından 10 Günde 9 Galibiyet

Best Basketbol takımları, yoğun maç trafiğinin olduğu 10 günlük bir dönem geçirirken, bu süreçte 9 galibiyet almayı başardılar.

U13 TAKIMINDAN FARKLI GALİBİYET

Geride kalan haftanın ilk maçında U13 Takımımız Gelişim Ligi’nde UPS ile karşılaştı.

Maça çok iyi başlayan Best, ilk çeyrekten itibaren skor üstünlüğünü eline geçirip farkı da açmaya başladı. Tuna Öcal, Alp Batu Çeşme ve Alp Utku Kocakulak’ın etkili oyunlarıyla bu çeyrekte 27 sayı bulan Bahçelievler ekibi, ikinci çeyreğe 27-10’luk skor üstünlüğüyle girdi. Bu bölümde UPS oyunu dengeleyip daha fazla skor bulan taraf olsa da farkı kapatamadı ve devre arasına da 38-26’lık Best üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarıda oyuna tekrar ağırlığını koyan Best Basketbol, farkı iyice artırdı. Kerem Çaylı’nın 10 sayıyla yıldızlaştığı üçüncü çeyrek sonunda Bahçelievler ekibi son periyoda 61-30 önde giren taraf oldu. Son bölümde de oyun üstünlüğünü elinden bırakmayan Best Basketbol, tam altı oyuncusundan skor katkısı aldığı çeyrek sonunda maçı 77-35 galip tamamlayan taraf oldu.

U11 TAKIMI UNIMINICUP’TA İKİNCİ ZAFERİNİ KAZANDI

Best Basketbol ile Alkev Koleji arasındaki Uniminicup U11 Sarı Grup mücadelesi, 15 Aralık Cumartesi günü İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda oynandı ve Best Basketbol sahadan 54-17 galip ayrılan taraf oldu.

Maçın başından itibaren skor üstünlüğünü eline geçiren ve mücadele boyunca da bu üstünlüğünü koruyan Best Basketbol, ilk çeyreği 13-4 önde tamamlarken devre arasına da 29-10’luk skorla önde girdi. Eymen Vergili ilk yarıda 6 sayıyla takımının en skorer oyuncusu olurken, Koray Yıldızlı, Eren Çetinol ve Alp Kesici’den de 4’er sayılık katkı geldi.

İkinci yarıda fark giderek açılmaya devam ederken son çeyreğe 39-13 önde giren Best Basketbol, karşılaşmadan 54-17’lik skorla galip ayrıldı ve Uniminicup’ta 2’de 2 yapmış oldu.

16 Aralık’ta Akademi Lig’de Beykent Basketbol ile karşılaşan U12 Takımı, rakibini 59-24 gibi farklı bir skorla yendi.

U11 TAKIMI GELİŞİM LİGİ’NDE DE DURDURULAMADI

Best Basketbol U11 Takımı, Gelişim Ligi’nde çıktığı ikinci maçtan da galip ayrılmayı başardı.

16 Aralık Pazar günü Bahçeköy Açı Lisesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iyi başlayan taraf Best Basketbol oldu. Koray Yıldızlı’nın önderliğinde çeyreği 12-5’lik skorla önde tamamladı. İkinci çeyrekte iki takım da skor üretmekte zorlanırken Açı Gençlik farkı az da olsa azalttı ve devre arasına 19-14 Best Basketbol üstünlüğüyle girildi.

Üçüncü çeyrek oldukça çekişmeli geçerken Eren Çetinol’un sürüklediği Best Basketbol son çeyreğe 33-26 önde girdi. Son bölümde yine Eren Çetinol’un etkili oyunuyla üstünlüğünü koruyan Best Basketbol karşılaşmayı 46-35 kazandı.

AKADEMİ LİG’DE GALİBİYET ÜSTÜNE GALİBİYET!

Akademi Lig Avrupa Grubu’nda üçüncü maçına çıkan U16 Takımımız, rakibi EMSK Çeşme’yi 52-45 mağlup ederek üçte üç yaptı. Yıldız B takımımız Yeşilköy Yıldızları’nı 61-41, Genç takımımız da EMSK Marmaris’i 47-30 mağlup etti.

Best Basketbol U13 Takımı da deplasmanlı olarak oynanan Akademi Lig’de Bahçeşehir Spor Kulübü’nü konuk etti. Grubundaki dördüncü maçına çıkan Best Basketbol, mücadeleyi 40-22 galip tamamladı.

Grupta daha önce Yeşilköy Yıldızları ve EMSK Akçay’a karşı oynadığı maçlardan galip ayrılan Best Basketbol, toplamda üç galibiyet elde etmiş oldu.

U10 TAKIMI GELİŞİM LİGİ’NDE YOLUNA KAYIPSIZ DEVAM EDİYOR

İstanbul Gelişim Ligi’nde yer alan U10 Takımı, Mavi A Grubu’nda üçüncü maçına çıktı. Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada rakibi FYL’yi 51-12 mağlup eden Best Basketbol, yoluna namağlup devam etti.

Maça iyi başlayan Best Basketbol, Metin Ege Kıvanç, Kerem Karaol ve Demir Öztürk’ün etkili oyunuyla ilk çeyreği 14-0 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Eymen Efe Vergili’nin sürüklediği Bahçelievler ekibi, devre arasına da 28-5 önde giren taraf oldu.

Maçın ikinci yarısında oyun üstünlüğünü koruyan ve farkı artırmaya devam eden Best Basketbol, başta Metin Ege Kıvanç ve Feriz Murad Öztürk olmak üzere altı farklı oyuncusunun skor katkısıyla maçtan 51-12 galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Best Basketbol Panorama – 1 için tıklayın..

Maç haberlerimiz altyapibasket.com’da da yayınlanmaktadır…