Best Basketbol A Takım

Best Basketbol A Takımı Kazanmaya Devam Ediyor

Best Akademi Ligleri’nde mücadele eden A Takımımız, organizasyondaki ikinci maçında Atletik Bahçeşehir ile karşılaştı.

Karşılıklı sayılar oyunu dengede tuttu

Hava atışı ile karşılaşma başlarken ilk hücum hakkını kazanan Atletik takımı ilk hücumunda Umut Taner in 3 sayısı ile başladı. Best Baksetbol takımı ilk hücumunda sayı kaydedemeyince Yusuf Erdem Doğan ın basket-faulü skoru 6-0 yaptı. Best Basketbol takımı Cihan Erturk ün turnikesi ile ilk sayılarına kavuşurken Fatih Temel ve Bahadır Senice ile hücumlardan sayılar çıkartırken Atletik Bahçeşehir takımı Güçlü Oylum ve Soner Demirtaş ile karşılık verince ilk çeyrek 13 – 12 Best Basketbol takımının üstünlüğü ile geçildi.

İlke Sürücü’den 3 sayılar

Best Basketbol takımı Baturay Coral ile turnike sayısı kaydederek çeyreğe başladı. Atletik Bahçeşehir takımı Umut Taner ve Yusuf Erdem Doğan ın orta mesafeli şutları ile skor bulurken Best Basketbol takımı Ilke Sürücü nün üst üste hücumlardan 3 sayılar kaydetmesi ile ilk yarıyı 29 – 24 önde kapattı.

Best Basketbol takımında Ilke Sürücü ve Fatih Temel 9 ar sayı kaydederken Atletik Bahçeşehir takımında Yusuf Erdem Doğan 9 sayı, Umut Taner 8 sayı ile oynadılar.

Yusuf Erdem Doğan – Fatih Temel düellosu

Bu çeyrekte 2 takımımız da zaman zaman alan savunması yaparak birbirlerine pota altından sayı şansı vermemeye çalışsalar da 2 skorer forvetin Yusuf Erdem Doğan ve Fatih Temel in karşılıklı hücumlardan sayılar kaydetmesi oyuna ayrı bir güzellik katarken yardımcı rollerde Best Basketbol takımında Tayfun Kıvanç, Cihan Erturk ve Ilke Sürücü yer alırken Atletik Bahçeşehir takımında ise Soner Demirtaş ve 9 sayılık katkı yapan Güçlü Oylum un sayıları çeyreğin berabere bitmesini sağladı 42 – 42.

Fatih Temel den kariyer rekoru

Finale çeyreğine 2 takımımız da ilk hücumlardan sayılar kaydederken Best takımından Baturay Coral, Atletik takımından Serdar Kocyigit in sayıları ilk 2 dk nın 44 – 44 berabere geçilmesini sağladı. Best takımı mola alarak taktiksel anlamda değişiklik yapınca 4 kısalı sisteme dönmeleri bir anda hücumların hızlanmasını ön bölgede savunmada baskının artmasını sağlayınca Fatih Temel in sorumluluk alarak 9 sayılık katkısı skoru 53-44 e getirdi. Atletik Bahçeşehir mola alarak maçın gitmesini engelleme adına topu tek pasla yarı sahayı geçme ve baskıyı delme planları Berkay Yücel ve Umut Taner ile başarılı olunca skor 53 – 52 ye geldi. Son 3 dk ya girildiğinde molaya giden Best Basketbol takımı rakibine sayı şansı vermezken karşılaşmayı 61 – 52 skor ile kazanarak haftayı galibiyet ile kapattı.

Gecenin en skorer oyuncusu ve MVP olan isim 29 sayı 9 ribaund ile oynayan Fatih Temel oldu. Ilke Sürücü 11 sayı, Baturay Coral 6 sayı 12 ribaund, Cihan Erturk 5 sayı, 6 ribaund ve 7 asist ile istatiksel olarak iyi performans sergiledi.

Atletik Bahçeşehir takımında ise Yusuf Erdem Doğan 16 sayı 8 ribaund ile takım lideri olurken Güçlü Oylum 11 sayı 5 ribaund, Umut Taner 10 sayı 8 ribaund 3 asist, Soner Demirtaş 9 sayı ile geceye nokta koydular.

Haber: Best Akademi Ligleri