Akademi Lig ve Gelişim Ligi’ne Fırtına Gibi Başladık

Best Basketbol takımları, geçtiğimiz haftalarda yeni sezonları başlayan Akademi Lig ve Gelişim Ligi’nde dikkat çekici başarılar elde etti.

U12 TAKIMI İKİ LİGE DE İYİ BAŞLADI

Akademi Lig’de mücadele eden U12 Takımımız, sezonun ilk maçında Turkuaz Spor Akademisi ile karşı karşıya gelirken rakibini 52-36’lık farklı bir skorla mağlup etmeyi başardı ve sezona galibiyetle başladı. Ardından 30 Kasım’da da Gelişim Ligi’nde sahaya çıkan ekibimiz, EBO Basketbol ile oynadığı mücadeleyi 32-31 kazanmayı başardı.

U13 VE U15 TAKIMINDAN MÜKEMMEL AÇILIŞ

24 Kasım’da Gelişim Ligi’nde sezonun açılış maçına çıkan U13 Takımımız, Bahçeşehir Yıldızları ile karşı karşıya geldiği mücadeleyi 64-41’lik skorla önde tamamladı.

Best Basketbol karşılaşmaya etkili başlayan taraf oldu ve ilk çeyrekte Toprak Kart’ın 8 sayılık etkili oyunuyla skor üstünlüğünü yakaladı ve ikinci çeyreğe 14-7 önde başladı. Alp Utku Kocakulak’ın takımının arka arkaya 10 sayısını kaydettiği ikinci çeyrekte fark iyice açıldı ve devre arasına da 32-10 Best Basketbol üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarıda da oyunun kontrolünü elinden bırakmayan Best Basketbol, altı oyuncusundan birden skor katkısı aldığı üçüncü çeyreği de 44-28 üstünlükle tamamlamayı başardı. Son çeyrekte de altı farklı oyuncusuyla skor bulan Bahçelievler ekibi, karşılaşmayı 64-41 galip tamamlayarak Gelişim Ligi’ne iyi bir başlangıç yapmış oldu. Alp Utku Kocakulak ve Yiğit Zafer Yalçındağ 12’şer sayıyla takımlarının en skorer oyuncuları oldular.

U15 Takımımız da Olimpos ile karşı karşıya geldiği mücadeleyi 62-54 kazanarak sezonu galibiyetle açtı.

U11 TAKIMI DA FARKLI KAZANDI

Gelişim Ligi’nde sezona iyi başlayan ekiplerimizden biri de U11 Takımımız oldu. Sultangazi Karşıyaka ile karşılaşan Best Basketbol, maça hızlı başlayan taraf oldu ve Koray Yıldızlı’nın 6 sayıyla ön plana çıktığı ilk çeyrekten itibaren oyunun kontrolünü eline alarak ilk periyot sonunda 16-4’lük skor üstünlüğünü yakaladı. İkinci çeyrekte de Ömer Deniz başta olmak üzere dört oyuncusundan daha skor katkısı alan Bahçelievler ekibi, devre arasına da 27-4 üstünlükle girmeyi başardı.

İkinci yarıda da Sultangazi Karşıyaka biraz daha skor bulmaya başlasa da maçın başında yakaladığı avantajı koruyan Best Basketbol, maçın son çeyreğine de 37-12 önde giren taraf oldu. Son bölümde tam yedi oyuncusuyla skor bulan Best Basketbol, karşılaşmayı 53-18 kazanarak Gelişim Ligi’nde sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu. Ömer Deniz 10 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, Koray Yıldızlı’dan da 8 sayılık katkı geldi. Takımda 12 oyuncu skor üretmeyi başardı.

26 Kasım’da Bahçeşehir Basketbol İhtisas B takımıyla karşı karşıya gelen U14 Takımımız da sahadan 58-25 galip ayrılarak sezona müthiş bir başlangıç yaptı.

Geçen sezon Akademi Lig’de şampiyonluk yaşayan Best Basketbol U18 Takımı, bu sezon da kazanmaya devam ediyor. 2 Aralık’ta Çatalca Muratbey ile mücadele eden takımımız, rakibini 54-51 mağlup etti.

UNİMİNİCUP ŞAMPİYONU SAHAYA İNDİ

İstanbul’un ve Türkiye’nin prestijli organizasyonlarından biri olan Uniminicup’ta geçen sezon U11 kategorisi şampiyonluğuna ulaşan Best Basketbol, yeni sezona da iyi bir başlangıç yaptı.

2 Aralık Pazar günü İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Best Basketbol ile ANKA Avrupa takımları mücadele etti. Maça çok iyi başlayan Best Basketbol ilk çeyrek sonunda 15 sayıya ulaşırken, rakibi  6 sayıda kaldı. Alp İrfanoğlu ve Koray Yıldızlı ilk çeyreğin etkili isimleri arasındaydı. İkinci çeyrekte oyun biraz dengelendi fakat skor üstünlüğünü koruyan Best, devre arasına 21-14 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte başta Koray Yıldızlı olmak üzere Hakan Deniz Erkut ve Alp Kesici ile skor bulan Bahçelievler ekibi, son çeyrekte de skor üstünlüğünü koruyarak maçtan 33-23 galip ayrılan taraf oldu.

U11 TAKIMI SERİYE BAĞLADI

U11 Takımımız Uniminicup’tan sonra Gelişim Ligi’ne de galibiyetle başladı. 4 Aralık’ta oynanan karşılaşmada, İBB gibi önemli bir rakip karşısında sahadan 37-21’lik skorla galip ayrılan sporcularımız, önemli bir başarı elde etti.

Karşılaşmanın başında iki takım da skor üretmekte zorlanırken Best Basketbol Eymen Vergili ve Alp Kesici’nin basketleriyle skor bulan taraf oldu ve ilk çeyrek sonunda 6-0’lık üstünlük yakaladı. İkinci çeyrekte Metin Ege Kıvanç ve Alp İrfanoğlu’nun sürüklediği Best Basketbol, devre arasına da 19-8’lik skor üstünlüğüyle girdi.

Üçüncü çeyrekte biraz toparlanan İBB, son çeyreğe girilirken farkı biraz azalttı ancak 24-19’luk skorla önde olan taraf Best Basketbol’du. Bahçelievler ekibi, rakibine skor şansı tanımadığı ve Alp Kesici’nin 6 sayılık performansıyla öne çıktığı son çeyrekte 13 sayı üreterek maçı 37-21 galip tamamladı.

4 Aralık’ta U16 Takımımız da Akademi Lig’de sahaya çıktı. BASK Star ile karşı karşıya gelen takımımız, sahadan 47-44’lük skorla galip ayrılmayı başardı.

U10 TAKIMINDAN FARKLI GALİBİYETLER SERİSİ

U10 Takımımız da Gelişim Ligi’ne mükemmel başlayan takımlarımızdan biri oldu. İlk olarak 5 Aralık’ta Baskets ile karşılaşan takımımız, rakibini 40-8 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya çok hızlı başlayan Best Basketbol, Eymen Efe Vergili’nin 8 sayıyla etkili olduğu ilk çeyreğin sonunda Baskets karşısında 17-0’lık üstünlük yakaladı. İkinci çeyrekte takımlar skor üretmekte zorlansa da Bahçelievler ekibi üstünlüğünü koruyup farkı da artırdı. İlk yarı sonunda skor 23-2 Best Basketbol lehine oluştu.

Üçüncü çeyrekte dört oyuncusundan skor katkısı alan Best Basketbol, son çeyreğe de 31-5 önde girdi. Maçın son bölümünde Metin Ege Kıvanç ve Demir Öztürk’ün etkili olduğu Best Basketbol, karşılaşmadan 40-8’lik skorla galip ayrılan taraf oldu.

BEŞİKTAŞ’I DA FARKLI YENDİK

Gelişim Ligi’nde üst üste ikinci galibiyet ise çok önemli bir rakip karşısında geldi. 8 Aralık’ta oynanan maçta Beşiktaş ile karşılaşan ekibimiz sahadan 60-8 gibi spektaküler bir skorla galip ayrıldı.

Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan maça çok hızlı başlayan Best Basketbol, beş oyuncusundan aldığı skor katkısıyla ilk çeyreği 16-4 önde tamamladı. İkinci çeyrekte rakibine skor şansı tanımayan Bahçelievler ekibi, Boran Tarakçıoğlu, Emin Eren Yurdakul ve Metin Ege Kıvanç’ın sayılarıyla farkı açmaya devam etti ve ilk yarıyı da 26-4 önde tamamladı.

İkinci yarıda da oyun üstünlüğünü elinde tutan Best Basketbol, üçüncü çeyreği de 40-6 önde tamamlarken 8 sayılık performansıyla Eymen Efe Vergili bu çeyrekte ön plana çıkan oyuncu oldu. Son çeyrekte de başta Arda Öztürk olmak üzere beş oyuncusuyla skor bulan Best Basketbol, sahadan 60-8 galip ayrılarak ikide iki yapmış oldu.