Best Basketbol

Best Basketbol Sezonu 3 Şampiyonlukla Kapattı

Bu sezon Bahçelievler’de yeni bir yapılanma ile Best Basketbol olarak yola çıkan kulübümüzün takımları başarılı bir sezonu geride bıraktı.

TBF resmi liglerinde mücadele eden U18, U16, U15 takımlarımız final gruplarına kalma başarısını gösterdi. Sezonun şampiyonlukları ise özel liglerde geldi. U18 Takımımız, hem Baskethane Basketbol Ligi’nde hem de Akademi Lig’de mutlu sona ulaşmayı başardı.

Akademi Lig’de yer aldığı Genç Avrupa grubunda oynadığı 10 maçı da kazanarak namağlup unvanıyla adını playoff’a yazdıran U18 Takımımız, playoff’ta çeyrek finali direkt olarak geçerek yarı finalde Damla Yıldızları SK ile karşılaştı. Ligdeki 11. galibiyetini alarak adını finale yazdıran takımımız, finalde de çok üstün bir oyunla Avrupa SK’yı mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Sezonun bir diğer şampiyonluğu ise U11 Takımımızdan geldi. İstanbul’un ve Türkiye’nin prestijli organizasyonlarından biri olan ve 13.’sü düzenlenen Uniminicup’ta finalde İÜSBK gibi zorlu bir rakiple mücadele eden takımımız, sahadan galip ayrılan taraf olarak şampiyonluğa ulaştı.

Bir başarı da U13 Takımımızdan geldi. Gelişim Ligi’nde mücadele eden takımımız, üçüncülük maçında İTÜ’yü farklı yenerek üçüncülük kupasını kaldırmaya hak kazandı.

BEST BASKETBOL OYUNCU YETİŞTİRMEYE DE DEVAM EDİYOR

Kulübümüz bu sezon da Türkiye’nin basketbol lokomotifi olan kulüplere oyuncu verme geleneğini de devam ettirdi. Galatasaray Kulübü’ne Esma İmamoğlu, Ceyda Tuğcu, Asya Yaşgül ve İnci Demir olmak üzere tam dört sporcumuz gitti. Eda Sayar ve Ilgın Hacıoğlu da İstanbul Üniversitesi Spor Kulübü’ne transfer oldu. Fatmanur Korkut ve Eren Çetinol Beşiktaş’ın yolunu tutarken, Koray Yıldızlı ve Metin Ege Kıvanç da Anadolu Efes’e gitti.