Best Basketbol A Takım

A Takım Şirketler Ligi’nde Galip!

Best Academy Şirketler 2. Ligi’ndeki yer alan Best Basketbol A Takımı, rakibi Crew karşısında sahadan 59-54’lük skorla galip ayrılmayı başararak, altıncı maçında üçüncü galibiyetini elde etmiş oldu.

İlk Çeyrek Dengede Geçti

Karşılaşmaya BERK AYTÜLÜN basketi ile CREW takımı önde başladı. Ardından KAZIM GEZER 3 lüğü ile 5-0 lık seri yaklayan taraf CREW ekibi oldu. Fatih TEMEL faulden kazandığı 2/2 isabetli atışları ile skoru 2-5 e getirdi. BERK AYTÜLÜN ile tekrar cevap veren CREW BASKETBOL 2-7 lik skorla hızlı bir başlangıç yaptı. FATİH VE CİHAN ERTRÜK ile devreye giren BEST BASKETBOL bu ikilinin sayıları ile çeyreği önde kapatan taraf oldu.

İkinci Çeyrekte Cihan Ertürk Etkisi

Bukez CİHAN ERTÜRK ile BEST BASKETBOL ilk sayılarını atarak farkı 4 sayıya çıkardı.CREW in bş döndüğü hucum sonrası ilk çeyreğin yıldızı CİHAN ERTRÜK tekrar sayısını bularak farkı 6 sayıya çıkardı. Oğuz KÖSE ye yapılan faul sonrası 2/1 isabetli atışı ilk CREW takım ilk sayısın attı.BEST BASKETBOL ise FATİH TEMEL ile cevap vererek fark 7 sayıya çıktı .22-15 .BEST BASKETBOL bu dakikadan sonra vites artırarak arkas arkaya bulduğu sayılarla rakibi ile arasındaki farkı çift hanelere çıkardı. CREW de bu çeyrek direnen ANT SÜT attığı 6 sayı ile takımına destek olurken skora destek sadece SERTAÇ KAYA (2) dan geldi .3. çeyreğe 38-23 BEST BASKETBOL önde girdi.

Crew’de Toparlanma Çabaları

CREW OĞUZ KÖSE nin turnikse ile ilk sayılarını attı.EGE AKŞEHİRLİ nin arka arkaya basketleri ile BEST BASKETBOL sayılarını buldu.BU çeyrekte hızlı hucumlarla sayı arayışına giren CREW BEST BASKETBOL takmının zone müdafasına karşı zorlanan taraf olsada .BERK AYTÜLÜN ve BERKE PEHLİVANOĞLU’nun sayıları ile farkı eriterek maça tutundular.BEST BASKETBOL ise pota altında yaptığı hatalarla bu çeyrekte EGE AKŞEHİRLİOĞLU’nundan gelen 6 sayılık performans ile ayakta dursada son çeyreğe farkı 11 sayıya kadar düşüren CREW takımı umutlu girdi.

Crew Fırtınasını Fatih Temel Durdurdu

Emre BEŞER in pota altı sayısı ile fark tekrar çift hanelere çıktı. SERTAÇ KAYA 3 lüğü ile fark 8 sayıya düştü. Best BASKETBOL TAYFUN ile pota altından kaçırdığı sayıyı YİĞİT ÇETİN 3 lüğü ile fark bir anda 5 sayıya düştü. CREW takmının da ateşleyen şut oldu.Akın akın hucum eden BEST BASKETBOL tekrar EMRE BEŞER sayısı ile 7 sayıya çıkardı. Son 5 dakikaya girilirken BERK AYTÜLÜN sağ çağrazdan attığı 3 sayı ile tekrar farkı 4 e düşürdü. BEST BASKETBOL pozisyon harcamaya devam ettiği dakakalarda bu kez OĞUZ KÖSE turnikesi ile fark 2 sayıya indi.Maç a tempo getiren basket oldu. Ancak bu kez Sahneye çıkan FATİH TEMEL arka arkaaya attığı 3 lükler le umutları söndürdü. Taktik fauller le kazanmaya giden CREW takımı müthiş son çeyrek te muhteşem geri dönüş gösterse de maçı kazanmaya yetmedi.

Crew’de Berk Aytülün 14 sayı ve 12 ribaunt ile double-double yaparken, Ant Süt 8, Berke Pehlivanoğlu ve Oğuz Kaya da 6’şar sayıyla maçı tamamladılar.

Best Basketbol’da ise Fatih Temel 17 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, Cihan Ertürk 13 sayı ve 3 asistle oynadı. Baturay Coral, Caner Ekşi ve Berkcan Karter’den de 6’şar sayılık katkılar geldi.

Haber: Best Akademi Ligleri