Best Basketbol Galibiyet

Liglerde Haftanın Panoraması (9-15 Şubat)

Best Basketbol takımları, 9-15 Şubat haftasında altı maça çıktı. İşte oynanan maçlar ve sporcularımızın performansları…

HAFTANIN İLK MAÇLARINDA GALİBİYETLER GELDİ

Haftanın ilk maçları 9 Şubat’ta oynandı. U12 ve U10 takımlarımız Gelişim Ligi’nde oynadıkları maçlardan galip ayrıldı.

Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan Gelişim Ligi U10 Mavi A Grubu maçında rakibi Starların Doğuşu’nu 39-17’lik skorla mağlup eden Best Basketbol ligdeki altıncı maçında beşinci galibiyetini elde etti.

Maçın ilk çeyreğini 10-6 önde geçen Bahçelievler ekibi, Eymen Efe Vergili’nin 15 sayılık performansıyla ön plana çıktığı maçın özellikle ikinci ve üçüncü çeyreğindeki etkili oyunuyla farkı açtı ve sahadan galip ayrılan taraf oldu.

U12 takımımız da Gelişim Ligi U12 Beyaz A Grubu maçında Bizimkent ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde iki takımda skor bulmakta zorlanırken, ikinci çeyrekten itibaren tempo artmaya başladı. Best Basketbol ikinci yarıdaki etkili oyunuyla sahadan 36-19 galip ayrıldı ve ligdeki beşinci maçında üçüncü galibiyetini elde etmiş oldu.

U12 VE U13 TAKIMLARIMIZ AZ FARKLA KAYBETTİ

Yine iki takımımızın sahaya çıktığı Pazar gününde maalesef galibiyet sevinci yaşayamadık. Gelişim Ligi’nde Beşyıldız ile karşılaşan U13 takımımız, rakibine 36-31 mağlup oldu. Sadece ikinci yenilgisini yaşayan takımımız, grubundaki iddiasını korudu. Günün diğer maçında ise U12 takımımız Akademi Lig’de BASK Jump ile karşılaştı. Takımımız çekişmeli geçen maçta rakibine sadece bir sayı farkla 43-42 mağlup oldu.

U15 VE U14 TAKIMLARIMIZ HAFTAYI YENİLGİLERLE KAPATTILAR

U15 takımımız Gelişim Ligi’ndeki altıncı maçında Beyoğluspor ile karşılaştı. Maçtan 91-32 mağlup ayrılan sporcularımız henüz galibiyetle tanışamadı. Haftanın son maçında TBF İstanbul U14 Erkekler B Ligi Final B Grubu’nda Darüşşafaka B ile karşılaşan U14 takımımız da rakibine mağlup oldu.