Liglerde Haftanın Panoraması (9 – 15 Mart)

Best Basketbol takımları 9-15 Mart haftasında beş maça çıktı. İşte oynanan maçlar ve sporcularımızın performansları…

U11 TAKIMIMIZDAN İGL’DE 6. GALİBİYET

Gelişim Ligi U11 Mavi A Grubu’nda yedinci maçına çıkan U11 takımımız, karşı karşıya geldiği Hisar Okulları’nı 52-31 mağlup ederek altıncı galibiyetini elde etti!

İstanbul Gelişim Ligi U11 kategorisinde mücadele eden Best Basketbol, grubundaki yedinci ve son maçında Hisar Okulları ile karşılaştı. Mücadeleyi 52-31 kazanan Best, toplamda altıncı galibiyetine ulaşmış oldu.

Gelişim Ligi’nde sekiz takımın yer aldığı U11 Mavi A Grubu’nda grup maçları birer birer tamamlanırken, Best Basketbol da grup maçlarını üç maçlık galibiyet serisiyle noktalamış oldu. Geçtiğimiz haftalarda Atakent Spor Kolejliler ve Baskets takımlarıyla oynanan maçlardan da galip ayrılan Best Basketbol, gruptaki tek yenilgisini İstbol karşısında aldı.

Haber: altyapibasket.com

U16 TAKIMIMIZ TBF İSTANBUL B LİGİ’NDE OYNADIĞI MAÇI KAZANDI

TBF U16 B Ligi Klasman A Grubu’nda Yıldırımspor Gençlik ile karşı karşıya gelen U16 takımımız, mücadeleyi 56-52 kazandı.

Küçükçekmece Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Best Basketbol gruptaki üçüncü, Yıldırımspor Gençlik ise dördüncü maçlarına çıktı. Maça hızlı başlayan Best Basketbol, ilk çeyrekte Ahmet Kuyu’nun 8 sayılık etkili performansının yanında dört oyuncusundan daha skor katkısı alarak 24-9’luk skor üstünlüğü sağladı. İkinci çeyrekte iki takım da skor üretmekte zorlanırken devre arasına 32-16’lık Best üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarıda daha etkili olan taraf Yıldırımspor Gençlik ve özellikle son çeyrekte farkı kapatmaya başladı. Best Basketbol’da Ahmet Kuyu bu çeyrekte de 8 sayı üreterek takımının skorda önde kalmasını sağladı ve Bahçelievler ekibi maçtan 56-52’lik skorla galip ayrıldı. Bu sonuçla Best Basketbol grubunda ilk galibiyetini alırken, Yıldırımspor Gençlik ise ikinci yenilgisini aldı.

İSTANBUL U16E B LİGİ KLASMAN A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Haber: altyapibasket.com

U18 TAKIMIMIZ TBF B LİGİ’NDE RAKİBİNE MAĞLUP OLDU

TBF U18 B Ligi Klasman A Grubu’nda yer alan U18 takımımız, İstbol ile karşı karşıya geldiği mücadeleyi 60-52 mağlup tamamladı.

Küçükçekmece Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma çekişmeli geçti. Maçın ilk çeyreğinde Taylan Kalkan’ın 9 sayılık etkili oyunuyla skor üstünlüğünü eline geçiren İstbol, ikinci çeyreğe 15-10 önde başladı. Bu çeyrekte de Taylan Kalkan 10 sayı üreterek etkili performansını sürdürürken Best Basketbol’da Rasim Efe Ayvalı 7 sayıyla ön plana çıkan isim oldu. Devre arasına da 30-23 İstbol üstünlüğüyle girildi.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde de takımlar karşılıklı basketler bulmaya devam ettiler. Rasim Efe Ayvalı’dan bu çeyrekte 9 sayılık katkı alan Best Basketbol’a karşı İstbol’da bu kez Cem Aslanhan sahneye çıktı ve 9 sayılık performansıyla takımının son çeyreğe 46-38 önde girmesini sağladı. Son bölümde iki takım da dörder oyuncusundan skor katkısı alırken İstbol, sahadan 60-52’lik sonuçla galip ayrılan taraf oldu.

İSTANBUL U18E B LİGİ KLASMAN A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Haber: altyapibasket.com

Haftanın geriye kalan maçlarında ise Akademi Lig’de dört galibiyeti bulunan U16 takımımız, Beykent Basketbol ile karşı karşıya geldiği maçta rakibine dört sayı farkla 56-52 mağlup olarak ligdeki ilk yenilgisini aldı. U13 takımımız ise Akademi Lig’de Yeşilköy Yıldızları ile oynadığı maçı kazanarak ligdeki galibiyet sayısını yediye yükseltti.