Best Basketbol Galibiyet

Liglerde Haftanın Panoraması (2-8 Şubat)

Best Basketbol takımları, sömestr ve kamp dönemi sonrasında lig maçları oynamaya devam etti. Takımlarımız 2-8 Şubat haftasında beş maça çıktı. İşte oynanan maçlar ve sporcularımızın performansları…

U11 GELİŞİM LİGİ’NDE KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

Gelişim Ligi U11 Mavi A Grubu’nda yer alan takımımız, gruptaki beşinci maçında karşılaştığı Atakent Spor Kolejliler’i 36-32 mağlup ederek dördüncü galibiyetini elde etti!

3 Şubat Pazar günü Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan Gelişim Ligi U11 Mavi A Grubu mücadelesinde Best Basketbol ile Atakent Spor Kolejliler karşı karşıya geldi. Best Basketbol çekişmeli geçen maçta rakibini 36-32 mağlup ederek galibiyet sayısını dörde yükseltti.

Maçın ilk çeyreğinde Alp Kesici ve Erkin Kaş’ın etkili oyunlarıyla 16-10’luk skor üstünlüğü yakalayan Best Basketbol, devre arasına da 20-16 önde girdi. İkinci yarıda dengeli bir mücadele olurken yedi oyuncusundan skor katkısı almayı başaran Best Basketbol, ilk yarıda yakaladığı avantajı koruyarak maçtan 36-32 galip ayrılan taraf oldu.

U12 ve U15 MAÇLARINI KAYBETTİ

Gelişim Ligi’nde mücadele eden U12 ve U15 takımlarımız ise bu hafta oynadıkları maçlardan yenik ayrıldılar. Atakent Gençlik ile karşı karşıya gelen U12, rakibine 56-34 mağlup olurken, Tagar Basketbol ile karşılaşan U15 ise 86-45 mağlup oldu.

U14 TBF’DE KAYBETTİ AMA GELİŞİM LİGİ’NDE KAZANDI

TBF İstanbul U14 B Ligi Final B Grubu’nda yer alan U14 takımımız, Bahçeşehir Koleji B ile oynadığı maçtan 51-29 yenik ayrıldı fakat ertesi gün Gelişim Ligi’nde Pertevniyal Lisesi’ni 44-15 mağlup ederek moral buldu.

8 Şubat Cuma günü Bağcılar Adalet Turan Spor Salonu’nda oynanan maçı 44-15 kazanan Best Basketbol dördüncü maçında üçüncü galibiyetini elde etti.

Yakın geçen ilk çeyrekte yüzdeli hücum eden ve organize basketlerle oyunun kontrolünü eline alan Best Basketbol ilk çeyreği 12-8 üstün tamamladı. İkinci periyotta savunma konsantrasyonunu yukarı çeken ve hücumda kolektif oyunuyla birçok oyuncusundan katkı alan Best Basketbol soyunma odasına da 24-10 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte rakibin hatalarını iyi değerlendiren ve savunmada taviz vermeyen Best Basketbol farkı açmayı sürdürdü ve son bölüme 34-11 ile girdi. Rölantide geçen dördüncü çeyrekte farka rağmen oyun disiplininden kopmayan Best Basketbol parkeden 44-15 galip ayrıldı.