Liglerde Haftanın Panoraması (2 – 8 Mart)

Best Basketbol takımları 2-8 Mart haftasında dört maça çıktı. İşte oynanan maçlar ve sporcularımızın performansları…

U12 TAKIMIMIZDAN İGL’DE 6. GALİBİYET

Gelişim Ligi U12 Beyaz A Grubu’nda yer alan 2007 takımımız, ligdeki sekizinci maçında karşı karşıya geldiği Yeşilyurt’u 52-17 mağlup ederek altıncı galibiyetini aldı!

Gelişim Ligi U12 Beyaz A Grubu’nda yer alan Best Basketbol, ligdeki sekizinci maçında Yeşilyurt ile karşı karşıya geldi. Maça çok hızlı başlayan Best Basketbol, Barkın Özkan’ın 8 sayıyla etkili olduğu ilk çeyreği 15-2, maçın ilk yarısını ise 21-8 önde tamamladı. İkinci yarıda yine Barkın Özkan ve Hüseyin Yılmaz başta olmak üzere tam sekiz oyuncusundan skor katkısı alan Best Basketbol, maçı 52-17’lik skorla kazanarak altıncı galibiyetini elde etti.

Haber: altyapibasket.com

İGL’DE U15 TAKIMIMIZLA DA KAZANDIK

Gelişim Ligi U15 Beyaz Grup’ta yer alan takımımız, Avrupa Karşıyaka Esenler ile karşı karşıy geldiği mücadeleyi 61-39 galip tamamladı!

Maçın genelinde bütün oyuncularından skor katkısı alan Best Basketbol, ilk çeyreği 13-10 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de skor üstünlüğünü koruyan Best, devre arasına 26-20 önde giren taraf oldu. Üçüncü çeyrekte Avrupa Karşıyaka farkın daha fazla açılmasına engel oldu ancak son çeyrekte Cem Gökben’in 8 sayılık performansıyla birlikte beş oyuncusunun da skor üretmesiyle maçı koparan Best Basketbol, mücadeleyi 61-39 galip tamamladı.

AKADEMİ LİG’DE HAFTAYI BİR YENİLGİ, BİR DE GALİBİYETLE KAPATTIK

Akademi Lig’de mücadele eden U18 ve U15 takımlarımız haftanın kapanışı olan Cuma gününde iki maça çıktı. Yeni Levent Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen U15 takımımız güzel bir galibiyete imza atarken, Çatalca Muratbey ile karşılaşan U18 takımımız rakibine mağlup oldu.