Liglerde Haftanın Panoraması (16 – 22 Mart)

Best Basketbol takımları 16-22 Mart haftasında beş maça çıktı. İşte oynanan maçlar ve sporcularımızın performansları…

U13 TAKIMIMIZDAN İGL’DE 5. GALİBİYET

Gelişim Ligi U13 Beyaz Avrupa A Grubu’nda yer alan takımımız, yedinci grup maçında karşı karşıya geldiği Tagar Basketbol’u 48-35 mağlup ederek beşinci galibiyetini aldı!

Göktürk Ferit Meriçten Spor Salonu’nda oynanan Gelişim Ligi U13 Avrupa Beyaz B Grubu maçında Best Basketbol ile Tagar Basketbol takımları karşı karşıya geldi. Maça çok iyi başlayan Best, ilk çeyrekten itibaren farkı açmaya başladı. Yiğit Zafer Yalçındağ’ın 8 sayıyla etkili olduğu ilk çeyrek sonunda skor 20-7 Best lehine oluştu. Devre arasına da 30-17’lik skorla girildi.

İkinci yarıda Tagar Basketbol oyunda dengeyi sağlasa da farkı kapatamadı ve Best Basketbol sahadan 48-35’lik skorla galip ayrılan taraf oldu. Bu sonuçla birlikte Best yedi maç sonunda toplam galibiyet sayısını 5’e yükseltirken, Tagar Basketbol ise altı maç sonunda galibiyetle tanışamamış oldu.

Haber: altyapibasket.com

AKADEMİ LİG’DE 2 GALİBİYET

U16 takımımız, Akademi Lig’de karşı karşıya geldiği rakibi Damla Yıldızlar’ı 42-41 mağlup etti. Yine Akademi Lig’de EMSK Marmaris ile karşılaşan U18 takımımız da rakibini 45-25 mağlup etti.

U16 takımımız, TBF U16 B Ligi Klasman A Grubu’nda İTÜ ile karşı karşıya geldiği maçtan 54-47 mağlup ayrıldı. Gelişim Ligi U12 Beyaz A Grubu’nda dokuzuncu ve son maçına çıkan U12 takımımız ise rakibi Gelecek Nesil’e şanssızlıklar yaşadığı maç sonunda 38-32 mağlup oldu.