İlke Sürücü

İlke Sürücü MVP, Best Basketbol Galip

Best Academy Şirketler Ligi’nde Caretta takımı ile karşı karşıya gelen A Takımımız, maçtan 88 – 75 galip ayrılan taraf olurken maça damgasını vuran isim İlke Sürücü oldu.

Özgür Özbay’ın Özleten 3 Sayıları

Hava atışını kazanan Caretta takımı ilk hücumunda Özgür Özbay’ın kendine has stili olan 3 sayısı ile başladı. Best Basketbol takımı ilk hücumunu boş geçerken Özgür Özbay hücumdan 3 sayı daha çıkartınca Caretta takımı ilk dk yı 6-0 önde geçti. Baturay Coral’ın turnikesi Best Basketbol takımının maçtaki ilk sayıları olurken 2 takımımızın da dirençli savunma sergilemeleri ve adam adama savunma yapmaları oyunu geniş yelpazeye açarken Fatih Temel’in üst üste turnike basketleri skora dengeyi getirdi 6-6. Caretta takımı Baran Özkan ile turnike sayıları bulmasıyla skorun yönünü kendilerine çekerken farkı 6 sayıya çıkarttı 12-6. Best Basketbol takımı Tayfun Kıvanç ve Fatih Temel’in pota altı basketleri ile oyunu dengelemeye çalışırken Atahan Ergün skoru 14-10’a getirdi. Best takımının hücumu sırasında kendi sahasından topu çalan Aykut Güler’in muhteşem smacı farkı 6 sayıya çıkardı 16-10. Çabuk toparlanan Best Basketbol takımı Cihan Ertürk’ün birebir oyunları ile kaydettiği 6 sayı maça bir kez daha dengeyi getirdi: 16-16. İlk çeyrekte oldukça çekişmeli mücadele sergileyen 2 takımımız basketbol dolu gece sunmaya kararlı oldukları oynadıkları oyundan kendisini belli etmeye başladı. Özgür Özbay’ın 3 sayısı Caretta takımını 19-16 öne geçirirken Saygın Bozmaoğlu’nun 3 sayısı skoru 22-16’ya getirdi. Son hücumu kullanan Best Basketbol takımı Fatih Temel’in basket-faul kazanmasıyla ilk yarının skorunu belirledi: 22 – 19 Caretta.

İlke Sürücü’nün Can Yakan 3 Sayıları

Best Basketbol takımı bu çeyreğe Cihan Ertürk’ün orta mesafeli şutu ile başladı: 22-21. Caretta takımı ilk hücumundan Çağdaş Altunkaya’nın turnikesi ile cevap verince ilk 2 dk 24-21 skor ile geçildi. Karşılıklı boş geçilen ve savunmaların etkili olduğu 3. dk’dan itibaren Best Basketbol takımı hücum bölgesinde İlke Sürücü yü dış atışlarda kullanırken gelen 3 sayı ile Best Basketbol takımı 25-24 skor ile maçta ilk kez öne geçti. Caretta takımı hücum bölgesinde top kayıpları yaparken Best takımı İlke Sürücü nün 3 sayıları ile skoru 31-24 e getirince Kadir Can Aydın takımını molaya götürdü. Mola dönüşünde Özgür Özbay’ın 3 sayısı ile geri dönerken Best Basketbol takımı Fatih Temel ve Cihan Ertürk’ün 3 sayıları ile farkı ilk defa çift hanelere çıkarttı: 39-29. Kadir Can Aydın’ın basket-faulü sessizliği sonlandırırken İlke Sürücü ilk yarının skorunu belirledi: 44 – 34 Best Basketbol.

İlk yarının en skorer ismi 5/5 3 sayı isabeti sağlayan Özgür Özbay 15 sayı kaydederken, Best Basketbol takımında Fatih Temel 14 sayı, Cihan Ertürk 13 sayı ve İlke Sürücü 11 sayı ile çift hanelere çıkan oyuncular oldular.

Atahan Ergün’den 11 sayı

Caretta takımı 2.yarının ilk çeyreğine Atilla Sinan Dokuz’un 3 sayısı ile başladı: 44-37. Best Basketbol takımı üst üste hücumlardan Fatih Temel ile sayılar çıkartınca fark bir kez daha çift hanelere tırmanmasıyla Kadir Can Aydın erken mola hamlesine başvurdu. Mola dönüşünde Özgür Özbay’ın 3 sayısı farkı tek hanelere çekerken Atahan Ergün’ün de hücum peformansı farkı bir anda farkı 3 sayıya indirdi: 48-45. İlk 5 dk geride kalırken Best Baksetbol takımında Fatih Temel skor yükünü üstlenirken Caretta takımı Atilla Sinan Dokuz ve Özgür Özbay’ın post dışından kaydettiği 3 sayılar ile farkı 1 sayıya indirdi: 56-55. Çeyreğin bitimine artık 3 dk kalmıştı ki Best Basektbol takımı bu bölümde Cihan Ertürk’ün 3 sayısı ile seri başlatırken İlke Sürücü ve Fatih Temel’in sayıları farkı 8 sayıya çıkarttı: 63-55. Son 1.5 dk oynanırken Caretta takımı Atahan Ergün ile turnike sayısı kaydederken Atilla Sinan Dokuz’un çaldığı topta Saygın Bozmaoğlu’nun 3 sayısı periyodun skorunu belirledi: 63 – 60 Best Basketbol.

İlke Sürücü’nün 15 Sayılık Performansı Galibiyeti Getirdi

Final çeyreğine Best takımı Baturay Coral’ın turnikesi ile başlarken Caretta takımı Çağdaş Altunkaya’nın turnikesi ile cevap verince ilk dk 65-62 skor ile geçildi. Çağdaş Altunkaya’nın çaldığı top farkı 1 sayıya indirmesinin ardından karşılıklı sayılar da gelmeye başladı. Caretta takımı Atahan Ergün’ün hızlı hücum sayıları ile bulduğu sayılara Best Basketbol takımı Cihan Ertürk ve Fatih Temel ile cevap verince son 5 dk ya 73-71 skor ile girildi. Best Basketbol takımının molası sonrasında kaptan İlke Sürücü’nün sezonun en iyi maçını çıkartacağı son 5 dk ya 3/3 3 sayı ile giriş yaparken savunma bölümünde ikili hatta üçlü sıkıştırmalar yapmaları oyunun yönünü Best Basketbol takımına çevirince İlke Sürücü’nün son 5 dk ya 15 sayı sıkıştırmasıyla karşılaşmayı 88 – 75 skor ile kazandılar.

Best Basketbol takımında İlke Sürücü 28 sayılık performansı ile maçın MVP oyuncusu oldu. Fatih Temel 28 sayı 10 ribaundluk double-double performansı galibyette büyük pay sahibi olurken Cihan Erturk 22 sayı 9 ribaund 8 asist ile geceye damga vuran diğer oyuncu oldu. Tayfun Kıvanç 2 sayı 9 ribaund, Engin Erışık 4 ribaundluk savunma performansı ile ilk çeyrekte skorun gelişmesinde söz sahibi olurken Berkan Sökeli nin son çeyrekte skor dengede giderken aldığı 2 ribaund galibyeti takımlarına getirdi.

Caretta takımında ise Özgür Özbay’ın 9/9 3 sayılık isabetinden kaydettiği 27 sayı ile takımının en skorer ismi olurken Atahan Ergün 21 sayı ile double-çift hanelere çıkmalarına karşın takım içerisinde çift hanelere çıkan başka oyuncu olmayınca mağlubiyet de kaçınılmaz oldu.

Haber: Mustafa Denizaltı / Best Academy Şirketler Ligi