Best Basketbol TBF

BEST, TBF Basketbol Liglerinde Final Gruplarında

Katıldığı özel liglerin yanı sıra yarışmacı basketbol takımlarıyla Türkiye Basketbol Federasyonu’nun İstanbul liglerinde de mücadele eden Best Basketbol’un bu sezon farklı yaş gruplarındaki dört takımından üçü final gruplarına yükselme başarısını gösterdi.

TBF İstanbul Ligleri’nde U18, U16, U15 ve U14 yaş kategorilerinde mücadele eden takımlarımızdan üçü ilk gruplarından yükselerek final gruplarında mücadele etmeye hak kazandılar. Final gruplarından bazılarında maçlar başladı ancak henüz maçların başlamadığı gruplar da var. Final aşamasına gelen U18, U16 ve U15 takımlarımızla birlikte klasman grubunda mücadele edecek olan U14 takımımızın da sezonun geride kalan bölümünde aldıkları sonuçları ve oluşan puan durumlarını derledik.

U18 TAKIMI ÇIKIŞINI FİNAL GRUBUNDA SÜRDÜREMEDİ

İstanbul U18 A+ Ligi’nde sezona A Grubu’nda başlayan takımımız, toplamda altı maç oynadığı grupta ilk beş maçını kazandı. Sırasıyla Avcılar Tanyıldızı’nı 94-49, Teşvikiye Akademi’yi 62-49, Silivri Basketbol’u 101-52, Altınova’yı 73-52 ve Pertevniyal Lisesi’ni de 77-62 yenen U18’ler, grubun son maçında İstanbulspor’a 81-50 mağlup olsa da adını final gruplarına yazdırdı.  Final grubunda ise 8 takım yer aldı. Final grubuna İstanbul Kayaşehir yenilgisiyle başlayan takımımız, sonrasında İTO, Doğa Koleji, Kaan, Elit Spor Kulübü maçlarını da kaybederken gruptaki tek galibiyetini Alya Basket karşısında alarak sezonu tamamladı.

U16 TAKIMI FİNAL GRUBU HEYECANI YAŞIYOR

İstanbul U16 A Ligi C Grubu’nda sezona başlayan takımımız, ilk maçında Asist SK’yı 67-56 yenerken, ikinci maçında da Bahçelievler Belediye’yi 81-75 mağlup etmeyi başardı. Üçüncü maçında hükmen galip sayılan takımımız, Bosna Basket’e 62-54 mağlup olarak gruptaki ilk yenilgisini aldı. Beşinci maçında Moda Basketbol Atletik’e 55-52 kaybeden takımımız, gruptaki son maçında Yeşilyurt’u 79-70 mağlup ederek adını final gruplarına yazdırmayı başardı. Final grubunda takımımız Genç Kolej Basketbol, Tenis Eskrim Dağcılık, YEF, İstanbul Vardar ve İstanbul Üniversitesi ile karşı karşıya gelecek.

U15 TAKIMI GALİBİYET SERİSİYLE FİNAL GRUBUNA KALDI

İstanbul U15 A Ligi A Grubu’nda yer alan takımımız sezona iyi bir başlangıç yapamadı ve ilk maçta İstanbul Vardar’a mağlup oldu. İkinci maçında Altıneller’i 76-74 mağlup ederek ilk galibiyetini alan takımımız sonrasında Elit Atletik ve Genç Kolej maçlarını kaybetti. Ardından kritik bir galibiyet serisi yakalandı. Rotary 100. Yıl And. Lisesi’ni 46-43, UPS’yi 70-66 ve Avrupa Karşıyaka’yı 58-44 mağlup eden takımımız final gruplarına kalmayı başardı. Final grubunda Dostlukspor, Elit Atletik, Cennet, Çatalca Basketbol ve FYL ile eşleşen takımımız, ilk maçında Elit Atletik’e mağlup olsa da önünde oynayacağı dört karşılaşma daha bulunuyor.

U14 TAKIMIMIZ 2 GALİBİYETTE KALDI

İstanbul U14 A Ligi C Grubu’nda sezonu açan takımımız, sezona 41-34’lük skorla İstanbul Smaç’ı mağlup ederek başlasa da sonrasında arka arkaya iki yenilgi aldı. Dördüncü maçında Altınova’yı 49-46 mağlup eden takımımız, sonraki haftalarda Bahçelievler Basketbol ve BASK maçlarını kaybederek final gruplarına kalamadı. Statü gereği klasman grubunda yer alacak olan takımımız, Truva Gençlik, Rumeli Kupriva ve İstanbul Smaç ile karşı karşıya gelecek.