Best Basketbol A Takım

Best Basketbol A Takımı Playoff’ta

Best Academy Şirketler Ligi’nde yer alan Best Basketbol A Takımı, adını playoff’a yazdırdı.

Play-Out karşılaşmasında Demboyz ile karşı karşıya gelen A Takımımız, uzatmaya giden maçı 99-94 kazanarak ligde playoff biletini alan son takım oldu.

Karşılaşmanın ilk çeyreği 23-19 takımımızın üstünlüğü ile tamamlandı. Maçın ikinci çeyreği Cihan Ertürk – Ömer Cebecioğlu düellosuna sahne oldu. Oldukça çekişmeli geçen çeyreğin son bölümünde savunma sertliğini artıran Best Basketbol ilk yarıyı 44-37 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte Demboyz farkı eritmeye çalışırken Tayfun Kıvanç ile pota altından skor üreten Best Basketbol, skorda önde kalmayı başardı ve fark bir ara çift hanelere kadar çıktı. Son bölümde Ömer Cebecioğlu’ndan gelen üçlükler farkı tekrar eritti ve son çeyreğe 64-61’lik skorla girildi. Son çeyrekte yine karşılıklı basketler ile iki takım da maçtan kopmadı. Maçın normal süresi 85-85 tamamlanınca uzatma bölümüne geçildi.

Uzatma bölümünde yine karşılıklı basketler gelmeye devam etti ancak son anlarda Emre Beşer ve Bartu Yalçın’ın hızlı hücumlarıyla Best sahadan 99-94 galip ayrılarak adını playoff’a yazdırdı.

Gecenin MVP’si 33 sayı, 3 ribaund ve 5 asist performansıyla Cihan Ertürk olurken, Bartu Yalcın 24 sayı, 11 ribaund, Tayfun Kıvanç 20 sayı, 8 ribaund, Emre Beşer 16 sayı, 12 ribaund, 7 asist ile oynadı.

BEST Academy Ligleri